Новий політичний сезон вже розпочався

Напередодні третьої річниці подій на Майдані експерти підбили підсумки трьох років правління президента і політиків, які прийшли до влади після втечі колишнього президента Януковича. За всіма оцінками, вони невтішні. Країна скотилася з основних параметрів економіки і рівня життя на останні місця у світі, уряд і президент лише імітують реформи, Росія окупувала Крим, на Донбасі триває неоголошена війна.

Легітимність правлячої коаліції “Блоку Петра Порошенка” і “Народного фронту” сумнівна, глава Верховної Ради Парубій так і не зміг пред’явити підписів депутатів, які входять до неї. Довіра населення до всіх гілок влади і політиків упала нижче критичного рівня. За всіма опитуваннями громадської думки підтримка партій не перевищує 18%, що дає шанс для старту нових політичних проектів. Багато хто з політиків відкрито говорить про необхідність проведення дострокових парламентських і навіть президентських виборів. Для маніпулювання громадською думкою партії активно використовують соціологічні служби, про що свідчить скандал із публікацією рейтингів Центру Разумкова і Київського міжнародного інституту соціології, що суперечать одне одному. Кількість політичних ток-шоу в ефірах телеканалів збільшилася, гострота висловлювань на них зростає.

Новий політичний сезон розпочався виступами “ошуканих вкладників” банку “Михайлівський”, які організувала партія “За життя”, керівниками якої є колишні депутати від Опозиційного блоку Мураєв і Рабинович. Президентові Порошенку і його оточенню вдалося погасити відкрите невдоволення, “протягнувши” у прискореному режимі через парламент закон про захист таких вкладників, проте кількість правоохоронців під час акцій продемонструвала, наскільки влада боїться протестів.

Заявила про себе і глава партії “Батьківщина” Тимошенко, яка подала в Національне антикорупційне бюро заяву про зловживання коштами збанкрутілих банків на главу НБУ Гонтареву і “бізнес-партнера президента Порошенка” главу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ворушиліна. Рейтинги Тимошенко та її політичної сили ростуть, вона гостро критикує дії президента й уряду, і, без сумніву, готується до позачергових виборів.

З'їзд парті. УКРОПУ Києві відбувся з’їзд партії “УКРОП”, на якому одним із її керівників обрано олігарха Коломойського, співвласника групи “Приват” і Приватбанку, проти якого останнім часом ведеться потужна інформаційна атака. Очевидно, що за допомогою партії Коломойський має намір захистити свої активи. Серед членів партії є велика кількість військовослужбовців, які пройшли війну на Донбасі, що підвищує рейтинг цієї політичної сили в очах населення, незважаючи на одіозний зв’язок із дніпропетровським олігархом.

Колишній глава Одеської облдержадміністрації Саакашвілі зібрав у неділю мітинг, на якому оголосив про створення нової партії на платформі критики існуючої влади і боротьби з корупцією. Як і інші політики, він наполягає на проведенні позачергових виборів Верховної Ради і зміні виборного законодавства. У суспільстві сформовано запит на системні зміни, тому партія Саакашвілі на виборах може отримати достатню кількість голосів. Однак попередня діяльність Саакашвілі і його соратників не привела до якихось істотних результатів. “Антикорупційні форуми”, на яких було проголошено боротьбу з корупцією, припинилися з усуненням основного суперника президента – голови Народного фронту, колишнього прем’єр-міністра Яценюка. Саакашвілі неодноразово заявляв про те, що його метою є успіх президента Порошенка. Тому багато експертів не виключають варіанту використання партії Саакашвілі для боротьби з лідером “Батьківщини” Тимошенко і перетягування на себе частини протестного електорату в разі проведення позачергових парламентських виборів для забезпечення перемоги президентської партії БПП.Саакашвілі та Порошенко

Депутат Савченко знову з’явилася на телеекранах і оголосила про намір стати незалежним політиком і створити рух або партію на принципах, які сповідував Майдан. Експерти сумніваються, що вона набере достатньо прихильників, оскільки пік її популярності вже минув. Метою цього політичного проекту, можливо, є відволікання уваги від інших медійних персонажів і розпорошення електоральної підтримки партій “демократичного” спрямування.

Марш "Націонлаьного корпусу"

У разі проведення позачергових парламентських виборів партія “Народний фронт” зникне з політичного життя, про що свідчать дані всіх без винятку рейтингів

 і опитувань громадської думки. Отже, буде сформовано новий Кабінет міністрів, до якого вони вже не потраплять. Ключовою фігурою партії є міністр внутрішніх справ Аваков, який уже дав зрозуміти, що без опору своє місце не залишить. Про це свідчать його висловлювання про силу Національної гварді

ї, яка “зіграє провідну роль у звільненні Донбасу”. Марш колишніх бійців батальйону “Азов”, які об’єдналися в партію “Національний корпус”, очолювану колишнім командиром Білецьким, продемонстрував відмінну організацію заходу. Деякі експерти прямо називають “Азов” особистою гвардією Авакова.

На ідеалах Майдану намагаються зіграти різні політичні сили, в тому числі і маргінальні. Їхні дії можуть бути розцінені як дискредитація протестного руху. 21 листопада, в День гідності і свободи, бійці батальйону ОУН, очолюваного Коханівським, підпалили на Майдані шини і пройшли маршем по Хрещатику, після чого влаштували погром у будівлі, яку вони назвали “офісом Медведчука”.

Чи розхитають політики ситуацію в країні, покажуть найближчі кілька місяців. Дестабілізацією ситуації в країні може скористатися Росія. Чи зупинять політиків ці міркування – питання риторичне, тим більше, що влада робить безліч помилок, а рівень життя населення падає.