Президент Порошенко: майже збудована владна вертикаль

Президент Порошенко та його оточення активно вибудовують авторитарну владну вертикаль, яка дозволить йому стати найбільшим олігархом країни та взяти під контроль усі головні фінансові потоки в Україні. Механізмом проведення таких рішень служить Верховна Рада, яка легітимізує законодавчі ініціативи президента, спрямовані на розширення його повноважень і зміцнення впливу на всі гілки влади. Для контролю над депутатами використовуються різноманітні методи, від підкупу до політичного тиску. За процесом наглядає права рука Порошенка – депутат Кононенко

Тиск на депутатів Верховної Ради

"Єврооптимісти" депутати Найєм і Заліщук

“Єврооптимісти” депутати Найєм і Заліщук

Верховна Рада виключила зі складу делегації у ПАРЄ депутатів Савченко, Найєма та Заліщук. Найєм і Заліщук виключені також із парламентського представництва України в НАТО. До складу делегації у ПАРЄ включено депутата від Опозиційного блоку Новинського, що позбавлений недоторканності за поданням Генеральної прокуратури, усупереч тому, що стосовно нього порушено кримінальну справу. Більшість експертів вважають, що подібним чином влада реалізує підкилимну домовленість із проросійським олігархом, що у такий спосіб здобуває додаткову гарантію захисту від переслідування правоохоронних органів. Відкликання “єврооптимістів” Найєма та Заліщук, які відкрито виступають усупереч вказівкам Порошенка в президентській фракції Верховної Ради, стався з ініціативи бізнес-партнера президента депутата Кононенка, якого називають його “смотрящим” у парламенті.

Депутат Онищенко звинуватив Порошенка в корупції і рейдерстві

Депутат Онищенко звинуватив порошенка у корупції та рейдерстві

Депутат Онищенко звинуватив порошенка у корупції та рейдерстві

На цьому тлі не пройшла непоміченою відео-прес-конференція з Німеччини депутата Онищенка, який звинуватив Порошенка в узурпації влади, політичній корупції, підкупі депутатів Верховної ради під час проведення важливих голосувань і рейдерських захопленнях підприємств. Адміністрація президента назвала ці висловлювання брехнею та вигадкою, що не підкріплені жодними доказами, однак про серйозність ситуації свідчить нічна нарада в СБУ, куди після прес-конференції Онищенка приїхали Порошенко та Кононенко. Глава СБУ Грицак спробував відбутися жартами, що в СБУ “смачна кава” і “президент має право в будь-який момент приїхати поговорити”. Однак неможливо не помітити очевидний зв’язок між звинуваченнями Онищенка та нічними переговорами керівника держави з главою відомства, яке відповідає за зовнішню розвідку.

Наступного дня Національне антикорупційне бюро провело “опитування” Онищенка в режимі відеоконференції, попередивши його про нерозголошення таємниці слідства, що, на думку аналітиків, є спробою припинити поширення компромату проти Порошенка.

Депутат Кононенко віджимає бізнеси на користь Порошенка

Депутат Кононенко віджимає бізнес на користь президента Порошенка

Підтвердженням слів Онищенка про рейдерські захоплення власності послужило повідомлення ЗМІ про таємну зустріч у Відні Кононенка з колишнім міністром екології та природних ресурсів Злочевським, власником нафтогазової компанії Burisma і мережі заправок БРСМ. Проти Злочевського було порушено кілька кримінальних справ, колишній чиновник ховається від переслідування за кордоном. Можна припустити, що зустріч має на меті отримання президентом та його оточенням частки у бізнесі Злочевського в обмін на припинення кримінального переслідування.

Перемогою президентської команди слід вважати й авральне голосування депутатами Верховної Ради практично всіх президентських законів, поправок до Податкового кодексу й Державного бюджету на 2017 рік після підтримки “незалежних” депутатів і фракції “Відродження”, підконтрольних олігарху Коломойському. Подія сталася відразу ж після націоналізації Приватбанку, що йому належав, унаслідок “певних домовленостей”, про які згадав на прес-конференції колишній глава банку Дубілет.

Керований глава ЦВК Охендовський

Глава ЦВК Охендовський

Глава ЦВК Охендовський – повністю керований Порошенком

Важливим елементом споруджуваної вертикалі є Центральна виборча комісія, голова якої Охендовський продовжує виконувати свої функції, незважаючи на масові порушення на виборах і корупційні доходи, отримані ним від Партії регіонів. Факт отримання Охендовським грошей із “чорної бухгалтерії” Партії регіонів підтвердила судово-медична експертиза. Крім того, він безпосередньо підпадає під дію закону про люстрацію. Повноваження колишнього складу комісії закінчилися ще в червні 2014 року, одразу після позачергових президентських виборів. Саме президент Порошенко відповідає за внесення нових кандидатур на затвердження парламенту. Однак, незважаючи ні на що, підконтрольний президенту суд не знайшов підстав для взяття глави ЦВК під варту, більш того, навіть не відсторонив його від виконання обов’язків.

Більшість експертів сходяться на думці, що президент Порошенко дійсно намагається повністю узурпувати владу в парламентсько-президентській республіці, якою є Україна. Владна вертикаль майже збудована. Однак його планам можуть перешкодити найбільші зовнішні гравці. З оточенням нового президента США Порошенко вже встиг зіпсувати стосунки, а останні події не зміцнюють його позицій.